• Aktiviteler
  • Fiyat Aralıkları
  • Bölgeler
  • Sezonlar

Rezervasyon SSS

1.    Nasıl kayıt olabilirim?
2.    Herhangi bir seyahat hazırlık listesi alacak mıyım?
3.    Vize almam gerekiyor mu?
4.    Eğer iptal etmem gerekirse ne olacak?
5.    Transferler peki?
6.    Seyahat sigortası almak mantıklı mı?
7.    Ya Uyku Tulumu Tur. Org. geziyi iptal eder ise?
8.    Minimum katılımcı sayısı altında katılımcı varsa ne olacak?
9.    İadeler hakkında nedir durum?
10.  Hava yolculuğu nasıl olacak? Uçak yolculuğu fiyata dahil mi?
11.  Müşteri olarak sorumluluklarım nelerdir?
12.  Geziye katılmanın sorumluluğu nedir?


NASIL KAYIT OLABİLİRİM?


Seyahat rezervasyonu kolay! Online kayıt veya 90-212-270-48 94’ten bizi arayın. Ya da eğer isterseniz gezi ücretinin %50’si banka transferi ile gerçekleştirip dekontu tarafımıza email veya faks ile gönderebilirsiniz. Eğer yolculuğa 15 gün kala rezervasyon yapmak istiyorsanız gezi ücretinin tamamının ödenmesi gerekmektedir. Ancak, kaydolmak için önerimiz mümkün olduğu kadar erken rezervasyon yaptırmanız! Grublarımızın ölçeği küçük, dolayısıyla bir o kadar hızla doluyor kontejyan. Rezervasyonlarımızda geziye 15 gün kalana kadar yapılacak ertelemelerde veya iptallerde bir sorun yok. Aksi gerekmedikçe ve tur programında belirtilmedikçe rezervasyon için ödenen meblağın tamamını iade ediyoruz. (Bazı gezilerde özel depozito / ödeme politikası gerekebilir bu da tur içeriğinde belirtilecektir.) 

Hafta sonu gezileri kayıt sırasında toplam tutarın ödenmesini gerektirir. 

Tüm fiyatlar Türk Lirası’dır ve değişime tabi tutulur. Tüm ödemeler Türk Lirası olarak yapılmalıdır. Visa®, MasterCard ®, American Express ® gezi ödemeleri için kabul edilir. Kişisel çekler, tarafımızca düzenlemedikçe kuponlar ve hediye kartları kabul edilmez.

HERHANGİ BİR SEYAHAT HAZIRLIK LİSTESİ ALACAK MIYIM?


Sizlere yolculuğunuz için hazırlamanıza yardımcı olması amacıyla, Uyku Tulumu Tur Org ek olarak seyahatiniz ile ilgili aşağıda belirtilen dökümanlar ile destek olur;Seyahat Onay Paketi: Bu pakette detaylı bir güzergah rotası, sorumluluk yayınları ve sağlık formları, ayrılış öncesi bilgiler dahil olmak üzere başvuru formlarını içerir. Tıbbi bülteni, bağışıklama önerileri, ekipman listesi, fatura, seyahat sigortası uygulaması ve diğer seyahat ipuçlarını bu pakette bulabilirsiniz. Bu paket sizlerin rezervasyonunuzu aldıktan sonra 3 (üç) iş günü içersinde e-posta ile tarafınıza gönderilir. Final Bülten Paketi: Bu son dakika yolculuk bilgileri, varsa uçak bileti bilgileri; bagaj etiketleri, gezi liste, randevu talimatları, acil durum numaralarını içerir. Bu paket seyahatten yaklaşık 2 hafta önce gönderilir. 

Hafta sonu kaçamakları Paketi: Hafta sonu gezi katılımcıları sadece bir gezi paketi tarafımızca e-posta yolu ile alırsınız. Bu pakette rota güzergahı, sorumluluk yayınları ve sağlık formları, seyahat öncesi bilgi, tıp bülteni, ekipman listesi, fatura, seyahat sigortası uygulaması ve diğer seyahat ipuçlarını da içeriyor. 
                                          

 

VİZE ALMAM GEREKİYOR MU?

Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başka ülkelere seyahat edebilmeleri için geçerli bir pasaporta sahip olması gerekmektedir. 

Bizim gezilerimizin bir çoğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına seyahat vizesi gerektiren ülkelerde gerçekleşecek. Bu yüzdendir ki seyahatlerimizden önce gerekli vize işlemlerinin başlatılmasının faydalı olacağına inanıyoruz. Daha fazla bilgi için, uygulamalar ve seyahat vizesi satın almak için Vize Hizmetleri / Uyku Tulumu Vize sayfasına bakınız. EĞER İPTAL ETMEM GEREKİRSE NE OLACAK?

Eğer seyahati iptal etmeye karar verirseniz, aşağıdaki iptal prosüdürlerini Uyku Tulumu Tur. Org. olarak uygulamak durumundayız. Yurtdışı Turlarımız 15 ile 11 gün arası olan iptallerde %25 iade,
Son iade günü tur başlangıcından 10 iş günü öncesidir. Bu tarihten sonra iade yapılmaz.

Yurtiçi Turlarımız 30 güne kadar olan iptallerde %100 iade verilir.
15 güne kadar % 75 iade,
15 ile 6 gün arası % 50 iade. Son iade günü tur başlangıcından 5 iş günü öncesidir. Bu tarihten sonra iade yapılmaz.


Lütfen başvurularınızı yazılı gerçekleştiriniz. 


 SAYFA BAŞINA DÖN

TRANSFERLER PEKİ? 


Transferler için seyahate ayrılmadan önce, sizler iptal başvurusunda bulunduğunuzda Uyku Tulumu Tur Org transfer iptal ceza ücreti olarak aşağıda özetlenen iptal şartlarını dikkate alır;

Uçak ile yapılan transferlerde 30 günden az kalan iptallerde yukarıdaki tablodaki değerler geçerlidir.

Yurtiçi seyahatlerinde havayolu dışında diğer ulaşım kanalları kullanıldığında 15 günden az kalan iptallerde yukarıdaki tablodaki değerler Uyku Tulumu Tur Org tarafından dikkate alınır.

Kendinizi korumak için ve iptalden kaynaklı bir zarar görmemeniz için seyahat iptal sigortası (aşağıya bakınız) öneririz.

SAYFA BAŞINA DÖNSEYAHAT SİGORTASI ALMAK MANTIKLI MI? 


Bizce çok ama çok mantıklı. Olur da siz hastalık, yaralanma, Allah korusun ama kendinizin veya yakın aile üyesinin mevcut fiziksel ve psikolojik durumu nedeniyle gezi iptal etmek durumunda kalırsanız, bu sigorta hem hava ve arazi maliyetlerini ve seyahate kadar yapılan tüm mevduat ve ödemeleri korur. Sizlere rezervasyon sonrasında göndereceğimiz pakette seyahat sigortası hakkında bilgilendirme kitapçığı bulacaksınız. Daha fazla bilgi için Uyku Tulumu Seyahat Sigortası sayfasını ziyaret ediniz.

YA UYKU TULUMU TUR. ORG. GEZİYİ İPTAL EDER İSE?

Uyku Tulumu Tur Org kendisinin kontrolünün dışında gerçekleşen mücbir sebepler veya diğer koşullardan kaynaklı seyahatin tamamının veya bir kısmının iptal olması durumunda sorumlu tutulamaz. İptal sonrası yaşanan gelişmeler neticesinde tam ve kısmii olarak geri ödeme yapmak ve yapmamak hakkını Uyku Tulumu Tur Org kendinde saklı tutar. Eğer seyahat katılım kayıtları bizim için faaliyetlerimiz kapsamında  gezinin ekonomik,  uygulanabilir olması konusunda yetersiz kalırsa Uyku Tulumu Tur Org seyahati iptal etmek kararına ve yetkisine sahiptir. Uyku Tulumu Tur Org kendinden kaynaklı sebeplerden dolayı seyahati iptal etme kararı aldı ise müşterilerinden aldığı tüm ödemelerin tamamını ödemekle yükümlüdür. Ancak seyahat için sizin tarafınızca yapılan ek masraflar (örneğin, iade uçak bileti, varsa vize ücreti , ilgili ekipman veya tıbbi giderler gibi) konusunda Uyku Tulumu Tur Org bir yükümlülük taşımaz. 


SAYFA BAŞINA DÖN

MİNİMUM KATILIMCI SAYISI ALTINDA KATILIMCI VARSA NE OLACAK? 


Her gezimizin depar alabilmesi için minimum katılımcı sayısının gerçekleşmesi gerekir. Eğer bir geziyi gerçekleştirmek için minimum katılımcı sayısı sağlandığında olaki son dakika iptallerden dolayı minimum katılımcı sayısının altına düştüğümüz taktirde Uyku Tulumu Tur Org bu geziyi ektra 300 TL’lik bir ödeme ile bu geziyi gerçekleştirecektir. Turun depar tarhine kadar yeni katılanlar olduğu taktirde de bu ekstra ödeme seyahat severlere tam olarak geri ödenecektir.


İADELER KONUSUNDA DURUM NEDİR?


Uyku Tulumu Tur Org kullanılmayan otel odası, yemek, gezi turları veya trek düzenlemeler için herhangi bir geri ödeme vermemektedir. Trip fiyat bir paket olarak alınır; tur içeriğindeki servisler için kredi verilmemektedir. 


SAYFA BAŞINA DÖN

HAVA YOLCULUĞU NASIL OLACAK? UÇAK YOLCULUĞU FİYATA DAHİL Mİ? 


Fiyatlarımız sadece operasyon maliyetlidir. Uçuş biletleri aksi belirtilmedikçe pakete dahil değildir. En ekonomik uçak biletleri için sayfamızı ziyaret ediniz.


Kişisel Hava Yolculuğu Rezervasyon: Uyku Tulumu Tur Org tüm biletleme hizmetlerini, yurtiçi ve yurtdışı uçak bileti rezervasyonu ve Latin Amerika, Asya, Afrika, Avrupa ve Güney Pasifik rezervasyonları için uzman kadrosu ile sizlere yardımcı oluyoruz. Personelimiz en uzak ve belirsiz hava seyahat planlaması konusunda deneyimlidir. 

Nerede ise tüm kredi kartları ile uçak bileti satın alabilirsiniz. 

Uçak Bilet Danışmanı: Her zaman için uçuşlar gecikebilir veya öngörülemeyen durumlar nedeniyle iptal olması mümkündür. Unutmayın ki tüm uçak biletleri kolay kolay tamamen iade ve devredilemez. Bazı havayolları "Kulşlnım veya Kayıp" politikası benimsediler ve tüm bu bilgileri havayolları şirketlerinin web sayfalarında bulabilirsiniz. Tüm bu olasılıklardan dolayı tüm misafirlerimizin uçak biletlerinin maliyetini seyahat sigortası satın alarak olabilecek tüm risklere karşı garantiye almalarını tavsiye ediyoruz. Herhangi bir uçak bileti ile ilgili sorularınız varsa lütfen bizi armakatan çekinmeyin. 

Bagaj Kısıtlamaları: Nerede ise tüm havayolları seyahat sırasında ufak bir çanta ya da dizüstü bilgisayar gibi materyaller taşınmasına izin verir. Bu düzenlemeler havayoluna bağlı olarak değişir. Seçtiğiniz havayolu şirketin bagak konusunda ki kısıtlamalarını seyahatiniz öncesinde okumanızı tavsiye ederiz. Hava yollarının web sayfalarına kolayca ulaşabilmek için Uyku Tulumu Tur Org Yararlı Linkler sayfasını ziyaret ediniz. 
Güvenlik kontrol noktaları yerinde tüm havalimanlarında bulunmaktadır. Bagaj kontrolleri için yeterli zaman ayırmayı ihmal etmeyin.


MÜŞTERİ OLARAK SORUMLULUKLARIM NELERDİR? 


Tıbbi Hususlar: Eğer herhangi bir tıbbi veya psikolojik koşullar söz konusu ise bizlere bildirmeniz halinde seyhatiniz sırasında gerekebilecek tüm ürün ve hizmetler konusunda dersimizi çalışabilmek adına çok önemlidir.  Eğer seyahat sırasında bizler ile seyahat eden misafirimizin zihinsel ya da fiziksel koşulları gezinin güvenliği için bir tehlike arz ediyor ise Gezisi liderleri yolculuk sırasında herhangi bir zamanda herkes diskalifiye etme / veya bir yolculuyu diskalifiye etme hakkı ve yetkisi vardır. Bu koşullar altında seyahatin kullanılmayan kısımları için geri ödeme yapılmaz . 

Uyku Tulumu Tur Org bir tıp merkezi değildir. Bu nedenle tıbbi yardım, ilaç önerimi, aşılar doktorunuzun sizin güvenliğiniz için gerekli gördükleri uygulamalar konusunda Uyku Tulumu Tur Org hiçbir sorumluluk sahibi değildir. 

Ciddi sorunlar karşısında bazen hastaneler çoğu kullanılamaz ve tahliye edilmek zorunda kalmış olabilir. Bu koşullar altında Uyku Tulumu Tur Org tıbbi bakım sağlanması konusunda sorumluluk taşımaz. Seyahat öncesi Tur Sözleşmesi imzalanır ve imzalanan sözleşme çerçevesinde müşteri  acil tahliye ve acil tıbbi bakım için oluşabilecek ekstra bütçeleri ödemeyi imzalayarak kabul eder. 

Seyahat üyesi olarak, tarafımızdan medikal bülten ve tamamlanıp bizlere geri göndermeniz gereken Sağlık Formu alırsınız. Eğer yolculuk zorluk derecesi IV-V aralığında ise (lütfen bakınız Uyku Tulumu Tur Org Sıkça Sorulan Sorular

sayfamız) bir doktordan onaylı Sağlık Formu gerekebilecektir. Bir kez seyahate teyit edilmiş, doktorunuz Sağlık Formu imzalamayarak katılımınızı kabul etmez ise iptal prosedürleri uygulanır. 


GEZİYE KATILMANIN SORUMLULUĞU NEDİR?

Bir Uyku Tulumu Tur Org gezisine katılan her birey Uyku Tulumu Tur Org gibi bazı yükümlülükler üstlenir. Lütfen aşağıdaki bilgileri seyahat öncesinde değerlendirelim: 


•    Seçtiğiniz seyahatin Aktivite Zorluk Derecesini dikkate alın
•    Sizin ilgi ve merakınıza uygun bir gezi seçmeye dikkat edin.
•    Seçtiğiniz turun içeriğindeki aktiviteleri değerlendirip kendiniz ve seyahat edeceğiniz grubun güvenlik risklerini ön görerek karar veriniz.
•    Tarafımızca gönderilen gezi öncesi seyahat paketleri içeriğindeki bilgilendirmeleri, bültenleri, tavsiye olunan seyahat ekipman listesini lütfen okuyun.
      Bazen unutulabilecek bazı bilgiler çıkabiliyor karşımıza.
•    Gerekli tüm vize işlemlerini zamanında başlatınız.
•    Hastalıkların riskini azaltmak için kişisel hijyen standartlarını uygulayın.
•    Seyahatlerde tek olmadığımızı unutmayalım, bizler ile seyahat eden dostlarında kendi ilgi alanları ve hobileri olacağını benimseyelim.
•    Seyahat programızın akışının tamamı veya bir kısmı güvenlik açısından rehber ve/veya grup lideri tarafından değişebilir. Buna hazırlıklı olmak gerekebilir.
•    Unutmayalım ziyaret ettiğimiz yerler, bölgeler yerel halkın yaşam alanları. Lütfen saygılı davranalım ve özen gösterelim.

YASAL SINIRLAMALAR-LÜTFEN DİKKATLE OKUYUN

Uyku Tulumu Tur Org bağımsız firmalar ile ulaşım, rehberlik servisleri ve/veya tüm diğer ilgili seyahat hizmetleri sağlamak için sözleşme yapabilir. Yaralanma, kayıp veya kişi ya da maddi zarar herhangi bir hizmet bağımsız bir yüklenici tarafından veya bizler tarafından gerçekleşmediği sürece seyahatler sırasında oluşabilecek diğer gelişmelerden sorumlu değildir. Diğer gelişmelere örnek olarak Gözaltı - Rahatsızlık - Terörizm - Hırsızlık – Adam Kaçırma - Sivil Bozuklukları - Hükümet ve Yönetmelik Kısıtlamaları - Grevler – Karantina’dan kaynaklı gecikmeler ve giderler - İletim şebeklerinin çökmesi – Doğal Afetler – gibi Uyku Tulumu Tur Org’un üzerinde hiçbir kontrole sahip olmadığı durumlarda oluşabilecek kayıplara mücbir sebepten sorumlu tutulamaz.

 Biz gerektiğinde veya konfor ve iyi için önerilir kabul-sağ programı üzerinde makul değişiklik yapma hakkı saklıdır. 


Uyku Tulumu Tur Org tarafından ödenmesi alınmış rezervasyon kaydı ile ödemeyi yapan şahışlar yukarıda belirtilmiş şartlarıda kabul ettiğini beyan eder.

Eğer bize sorunuz var ise telefonumuz +90.212.270.48.94

Keyifiniz Bol Olsun.